رفع خطای 408 request timeout | ارور Request timed out یعنی چه؟

اشتراک گزاری مطلب
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در pocket به اشتراک بگذارید

خطای Request timed out یعنی چه؟ این خطا که 408 نام دارد چه مفهومی دارد؟ چگونه باید مشکل خطای Request timed out را برطرف کنیم؟ خطای 408 که آن را بانام ارور Request Time out نیز می‌شناسند، یکی از ارور های دسته 4xx می‌باشد.

Request timed out یعنی چه؟

همان‌گونه که از نام این خطا پیدا است، یعنی مدت‌زمان درخواست شما به اتمام رسیده است. خطای 408 معمولاً در وب‌سایت‌های مختلف رخ می‌دهد. در این مقاله در خصوص خطای 408، دلایل بروز و همچنین نحوه رفع کردن آن را بررسی می‌کنیم، بنابراین اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، این مقاله را باحوصله کامل مطالعه کنید.

همانند سایر ارور ها، خطای 408 نیز با توجه به نوع مرورگر و سیستم عامل یا اینترنت، به اشکال مختلفی نمایش داده می شود که برخی از آنها در زیر درج شده اند:

408: Request Timeout
HTTP Error 408 - Request Timeout

چرا خطای 408 رخ می دهد؟

به‌صورت کلی خطای 408 در مواردی رخ می‌دهد که مدت‌زمان اتصال شما به سرویس‌دهنده وب‌سایت دیگر به اتمام رسیده است. به‌عبارت‌دیگر، اگر درخواستی را برای سرویس‌دهنده وب‌سایت دیگر ارسال کنید و آن سرویس‌دهنده در مدت‌زمان مقرر پاسخ شما را ندهد، خطای مذکور نمایش داده خواهد شد.

حل مشکل Request timed out

  1. در ساده‌ترین راه برای رفع خطای 408 پیشنهاد می‌شود که به‌وسیله دکمه F5 یک‌بار مجدداً صفحه مدنظر را بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید در پنجره‌ای جداگانه آدرس وب‌سایت را وارد کنید تا دوباره لود شود. اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد یا وقفه‌ای در ارسال درخواست به وجود آید، باعث می‌شود که زمان تعیین‌شده به اتمام رسیده و خطای مذکور نمایش داده شود.
  2. اگر خطای 408 رخ داد. تلاش کنید که وب‌سایت دیگری همچون گوگل را بازکرده و اتصال به آن را چک کنید. شاید وقفه و خطا از جانب شرکت فراهم‌کننده اینترنت شما بوده که سرعت آن کاهش یافته است. در این موارد می‌توانید از تست سرعت استفاده کنید.
  3. گاهی اوقات کندی سایت موجب می‌شود تا پاسخگویی به درخواست‌ها با وقفه روبرو شود. در این زمان که سرویس‌دهنده مبدأ نمی‌تواند پاسخ خود را از سرویس‌دهنده مقصد دریافت کند، خطای 408 مشاهده می‌شود.
  4. در نظر داشته باشید که اگر یک وب‌سایت دارای بازدید بالایی باشد و مراجعات همزمان آن زیاد باشد، ممکن است با این خطا روبرو شود. زیرا سرویس‌دهنده از دسترس و پاسخگویی خارج می‌شود، بنابراین سعی کنید چند دقیقه دیگر مجدداً تست کنید.
  5. چنانچه تمام موارد بالا را انجام دادید اما همچنان با خطا روبرو شدید، پیشنهاد می‌شود که با مدیر وب‌سایت مدنظر تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. در بعضی موارد با پیگیری سمت سرور ممکن است خطا برطرف شود.
در facebook به اشتراک بگذارید
فیسبوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توئیتر
در telegram به اشتراک بگذارید
تلگرام
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس اپ
حسین محمدپور

حسین محمدپور

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

همه پست ها

مقالات مرتبط